Logo - 590 Gold Bug Trophy

Weź udział w hackathonie
590 GOLD BUG TROPHY

KIEDY I GDZIE?

6-7 października 2019, Rzeszów, AEROPOLIS Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny. Hackathon odbywa się w ramach Kongresu 590. Finaliści zaprezentują swoje rozwiązania na sali plenarnej podczas tego wydarzenia!

TEMAT? PRYWATNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO W SIECI.
CZEKAMY NA WASZE KREATYWNE POMYSŁY!

W dobie, kiedy dane stały się cennym towarem, a nasza aktywność w sieci jest obserwowana i profilowana po to by przewidzieć i wpłynąć na nasze zachowania, możliwość decydowania o sobie nabiera nowego znaczenia. Dane nie znają granic, ale to nie znaczy, że my nie powinniśmy móc decydować, gdzie i kiedy te granice postawić. Dlatego czerpiąc z dziedzictwa wybitnych polskich kryptologów: Jana Kowalewskiego, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, którzy po raz pierwszy rozszyfrowali szyfrogramy zakodowane przy pomocy Enigmy, organizujemy hackathon. Naszym celem jest zgromadzenie kreatywnych młodych ludzi, którzy odpowiedzą na nowe zagrożenia współczesnego świata, związane z ochroną prywatności i bezpieczeństwa w sieci.

DLACZEGO GOLD BUG?

Pewnej sierpniowej nocy roku 1919 porucznik Jan Kowalewski odbywał nocny dyżur w sekcji szyfrowej wywiadu wojskowego. Znalazł się tam, bo zastępował kolegę, który pojechał na ślub siostry. Nudził się, więc by nie siedzieć bezczynnie, zaczął przeglądać i analizować pochodzące z nasłuchu radiowego zaszyfrowane, radzieckie materiały. Grupy cyfr skrywały słowa, jakże istotne dla naszego dowództwa... gdyby je znało. Kowalewski postanowił poszukać słowa "dywizja", ros. "diwizia", które musiało wielokrotnie pojawiać się w meldunkach wojskowych. Słowo miało trzy sylaby, a każdą drugą literą w sylabie było "i" . Po całonocnych próbach w końcu udało mu się złamać radziecki szyfr - z nudów. Do tego całą jego wiedzą na temat szyfrów było opowiadanie Edgara Allana Poe pt. "Złoty żuk"

Nawiązując do historii polskich kryptologów, takich jak porucznik Jan Kowalewski czy naukowców, którzy złamali szyfr Enigmy, organizujemy hackathon „590 GOLD BUG TROPHY”.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Wydarzenie skierowane jest do programistów oraz wszystkich tych, którzy mają pomysły na rozwiązania zwiększające naszą prywatność i bezpieczeństwo w sieci.

Podczas 24 godzin kodowania każdy związany z rozwojem oprogramowania może podjąć się zaprojektowania rozwiązań służących zwiększeniu poziomu prywatności i bezpieczeństwa obywateli w kontekście ochrony przed zagrożeniami ze strony cyberprzestępców, jak i nielegalnych lub nieetycznych działań przedsiębiorstw

NAGRODY

  • I nagroda – 30.000 PLN

  • Wyróżnienia 2x – 10.000 PLN

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

  • Relacje z hackatonu pojawi się na telebimach na Kongresie 590 - to świetna forma promocji Waszego zespołu i rozwiązania

  • Finaliści przedstawią swoje projekty na sali plenarnej podczas Kongresu 590 - to Wasza szansa na pokazanie się światu!

  • Przerwy w pracy umilą Wam pokoje pracy koncepcyjnej wraz ze strefą gier ARP Games;

  • Jury składające się z przedstawicieli administracji i biznesu udzieli konstruktywnej opinii na temat Waszego pomysłu

  • Jedzenie, Internet i cała organizacja jest po naszej stronie, Wy skupiacie się wyłącznie na rozwoju pomysłu i walce o nagrody!

WCHODZISZ W TO?

Jeśli chcesz zaangażować się w ochronę prywatności i bezpieczeństwa w sieci, zgodnie z wyzwaniami współczesnych czasów i zawalczyć o nagrody - zarejestruj się już dzisiaj:

1. Regulamin
2. Polityka Prywatności

Rejestracja Hackathon

Dane osobowe

Dane kontaktowe

Preferencje żywieniowe

Wybór preferencji

Wybór zespołu